Výsledky soutěže


<< Předešlá soutěž    ·    Následná soutěž >>

1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15

.: Soutěž - výsledky devátého kola

Takže tu máme výsledky soutěže. A ptáte se jak to tedy bylo? ;)

Zadání bylo prosté...

Soutěž: Číslo 9 (9/08)
Požadovaná odpověď: Nadmořská výška fotografa při pořízení fotky
Možná výhra: Bonboniéra + uvidíme... ;)
Uzávěrka: 18.9.2008 ve 18:09

Soutěžní foto:

Soutěžní foto

A odpověď? Ta je zde:

Soutěžní foto - výsledek

Moji milí! Copak jste mi to provedli? Málo vás a ještě chybně. Achich achich. :( Nicméně jelikož byla víc než jedna platná odpověď, kolo soutěže platí a jedeme směle dál! Takže jak to tedy bylo? Dovolím si zopakovat otázku: V jaké přesné nadmořské výšce byla pořízena tato fotka, tedy v jaké nadmořské výšce se přesně nacházel fotograf, když fotil tuhle fotku?. Jinými slovy řečeno: Jak vysoko proti hladině moře jsem stál, když jsem mačkal spoušť na foťáku? Postup byl docela snadný. Stačilo najít si odkud je tato fotka, což byl výlet do Olomouce a tamní ZOO. V nápovědě dále bylo, že odpověď leží kousek od otázkové fotky. Tedy stačilo zabrousit do galerky a najít tuto fotku (z níž je tu i odpovědní fotečka) a pak už jenom sečíst výšku plošiny a věže a voilá. Nebudu to víc okecávat. Nutno přiznat, že to Dee napsala naprosto přesně.
Náčelníkovi potom patří obdiv, kde se dobral k tak přesnému číslu... až se mi chtělo změřit si v jaké výšce držím foťác při focení, ale protože o slově náčelníka se nepochybuje, nic jsem nepřeměřoval. Aby tedy bylo naprosto jasné, očekával jsem jako správnou odpověď 437 metrů nad mořem a tedy každý kdo se vlezl do tolerance, tedy 435 - 439 m.n.m. odpověděl správně. Jsou to tedy bohužel jenom tři kandidáti. Což tedy dobře pro ně, neboť tím jejich šance rostou na tři ku jedné. 8)
Jak jste odpovídali?
Inu... cenzuru stranou, zde jsou všechny došlé odpovědi:

Jméno Odpověď
Dee Fotograf byl na věži zoo na její plošině, tudíž sečteme-li nadmořskou výšku věže a výšku plošiny, dobéřeme se k číslu 437m. Pepul měří asi cca 180 cm, takže pokud držel fotoaparát ve výšce své hlavy, fotoaparát se nacházel ve výšce zhruba 438,8m. Ale jelikož otázka zní, v jaké výšce byl fotograf, tak jeho bota byla ve výšce 437m a jeho poslední vlásek o necelé dva metry výš.:)
náča 438,65 m.n.m.
Denisa no teda dalo mně to pěkně zabrat,než jsem to našla. tak doufám, že je to aspoň dobře - 410m.n.m??
Martas ha ha 410 m :-)
martina tak bych to videla na 410 + 27 ... a to jest 437 m ... nebo ne :)

A kdože se stává vítězem tohoto zákeřného kola soutěže?? Inu... fortuna osudu zvolila Zbyňka! Gratulujeme! 8)


-ZPĚT-