Designová galerie


.: Jak čas kráčel po těchto stránkách...

A zde jest k nahlédnutí, kterak to tu kdysi vypadalo. Od září 2006 je totiž každá změna stránek vždy zachycena a uložena. Myslím, že nadešel čas otevřít archív a nahlédnout dál...

(kliknutím se obrázek zobrazí i zmizí)

shotek_2006-09

1.

Jeden z prvních „ustálených vzhledů. Pochází ze září 2006.
shotek_2006-10

2.

První pokus o razantní změnu barevného sladění. V tomto případě inverzní barvy podzimu roku 2006. Zachycen Říjen 2006.
shotek_2007-01

3.

Leden 2007 a s ním i novinka na stránkách - sníh. Sníh se sypal, sníh sněžil a vypadal hezky a nezatěžoval počítač. Alespoň ne přespříliš. Žel tato verze sněhu odešla i s diskem do věčných lovišť.
shotek_2007-03

4.

Březen roku 2007 přinesl jemnou změnu ve stylu loga, které do té doby bylo výhradně „skleněné“ a zářící. Tento vzhled by bylo docela snadné udržovat, kdyby nebyl systém vzhledu tak zbytečně komplikovaný.
shotek_2007-06

5.

Červen roku 2007 a s ním i poslední „unifikovaná“ verze vzhledu stránek. Shodou okolností i první verze stránek, kdy přestala být absolutně dominantní mrkev a tak náhodné citáty přestaly překypovat betakarotenem a staly se více „hlubší“.
shotek_2007-07

6.

První velká změna spočívající v odtržení horní části hlavičky s logem pryč od sjednoceného zbytku. Psal se červenec roku 2007 a krom utržené hlavičky přišel i nový pokus o nový styl loga a hlavně každá sekce stránek dostala slušivé záhlaví, které od tohoto okamžiku provázelo všechny následné vzhledy. Také poprvé levé menu a anketa ztratily své kulaté rohy a dostaly rohy ostré, zde však šikovně maskované neprůhledným pozadím.
shotek_2007-10

7.

O výraznější programovou změnu jsem se pokusil v říjnovém vydání vzhledu v roce 2007. Nedopadlo to nejlépe. Změny nakonec neproběhly, protože vyžadovaly příliš sofistikovaný zásah do celého chodu stránek. Vzhledově pak stránky získaly nádech barev podzimu, přičemž stále přetrvávaly snahy o vyrobení nového loga. Zde poprvé patrny ostré rohy levé části stránek.
shotek_2007-12

8.

Chladný, modravý vzhled stránky zaznamenaly příchodem zimy v prosinci roku 2007. Toho času taktéž ukončil svou činnost směšník. Tento vzhled považuji za vyvážený kontrast chladivé modři a červených hlaviček.
shotek_2008-04

9.

Jarní motiv roku v březnu 2008 přinesl zcela zásadní změny. Bylo překopáno celé zobrazovací jádro stránek, část byla unifikována do samostatných bloků, zbytek zůstal rozstříštěn po různých částech stránek. Především však byl vytvořen systém „témat“, který přinesl zásadní mínus a tím je, že jsem se definitivně zbavil oblých rohů stránek a jasné plus takového systému je jeho „skinovatelnost“, tedy možnost kdykoliv si vzhled změnit. Sice toho nikdo nevyužívá, mně to však usnadňuje úpravy všech témat následných. Poprvé též použito prozatím finální logo stránek.
shotek_2008-07

10.

Aby změn nebylo málo, rozhodl jsem se odvážně popustit do úpravy hlaviček. Byl to boj, ale nakonec i hlavičky se staly naprosto samostatnou jednotkou na stránce. Psal se červenec 2008 a bylo to již skoro půl roku, co se na stránce objevila možnost vyhledávání. Leč toto nikdy nebylo dotaženo do konce a tudíž vyhledávání zaniklo.
shotek_2008-10

11.

Říjnově podzimní vzhled roku 2008. Hledání se promněnilo ve vyhledávač svátku/data svátku a vzhled neutpěl krom obvyklých designových změn nic zásadního.
shotek_2009-02

12.

Zima 2008, potažmo prosinec téhož roku objevil se tento vzhled. Jest to vzhled prostý, vycházející z osvědčených metod minulých let.
shotek_2009-03

13.

Březen 2009, přivítání jara opět s většími změnami na celých stránkách. Hledání i svátek samotný dostal novou formu a především pak je to odštěpení hlavního menu a celé levé části do samostatné části, které má za úkol jemně doplňovat celkový vzhled stránek a nemá mít dominantní efekt. S tím souvisí i následné práce celého vzhledu stránek, podtržené snahou o zdokonalení vzhledu stránek na příjemně profesionální úroveň a oprostění se od dětského kontextu barevného pojetí. Současně s tímto vzhledem na stránkách došlo k několika změnám, které omezují možné použítí starších vzhledů.
shotek_2009-06

14.

Červen 2009 přinesl radostný a světle optimistický pohled, který je laděn do barev rozpáleného slunce, chladivé vody v bazénu a písečných pláží plných slunce a tepla. Celkově stránky změnily pouze svou tvář, do hlubší struktury v tomto případě nebylo sáhnuto.
shotek_2009-09

15.

Jakkoliv je podzim vnímán v depresivní šedi, naše stránky chytly zdravě podzimní, pestrobarevný vzhled. Na první pohled pouze grafickým změnám předcházelo kompletní překopání zdrojového kódu a kompletní změny v jádru stránek a přístupových místech. Přesto se povedlo udržet flexibilitu ve skinovatelnosti a tak je stále funkční kompletní sada vzhledů, mezi nimiž je mozné libovolně přepínat. (po přihlášení)
shotek_2009-12

16.

V prosinci 2009 přišla zima vskutku s jistou razancí a protože první zimní (dva) dny byly zimně chladivé, promítlo se celé toto chladivé počasí i do zdejšího designu. Kosmetické změny pak doprovodily i dvě další změny funkční, kdy ta nejvýraznější je, že se nám tu konečně začíná objevovat tlačítko ku hledání a ta drobounká je malé tlačítko naspod stránky sloužíčí k rychlému návratu na začátek.
shotek_2010-03

17.

Jaro roku 2010 tak nějak více či méně kopírovalo vzhled předchozí. Oprostění se od 256 barevných obrázků a trucovitý přechod na 16mil. PNG obrázky způsobil možnost stínování a s ním související chuť do plasticky vypadajícího vzhledu.
shotek_2010-06

18.

Jelikož pár dní před vypuknutím léta teploty překročily 30°C, bylo toužebné, že i nadcházející léto bude plné žáru, vysokých teplot a touhy po stínu a chladných nápojích. Proto i tento vzhled kopíroval dojem rozteklého, parného léta, kdy člověk má jedinou touhu: voda, nebo stín. (a pravda, dvě varianty asi nejsou jednou touhou, co?). Nutno dodat, že v okamžiku, kdy toto píšu nevím a netuším, jaké toto léto bude.
shotek_2010-10

19.

Podzimní vzhled přišel se zpožděním a prakticky vzato nepřinesl nic nového, ani neodnesl nic starého. Tato změna byla skutečně pouze o vzhledu.
  


-ZPĚT-