.: Toníkova dovolená, úvod a den nultý


Toníkova dovolená


Jednoho krásného dne jsme se rozhodli s naší nemalou partičkou, že si uděláme společnou dovolenou u moře v Bulharsku. Trošku mě zprvu zarazilo, že jsem to měl všem platit, ale nakonec se z toho vyklubal docela nevinný žertík mých dobrých přátel a já se tak zaradoval, nachystal si penízky a dobrou náladu a začal se těšit. Letecky do Bulharska. Už ta představa pro mě byla strašně příjemná a navíc mě ostatní naprosto nezištně vzali sebou. Byl jsem dojat, že mám takové prima přátelé, kteří se ke mně umí chovat tak hezky. A jelikož mi zbyly nějaké peníze, rozhodl jsem si koupit deníček a celou dovolenou si pěkně den po dni zapsat. A protože jsem zjistil, že můj život není až tak nudný, rozhodl jsem se na radu svého psychologa, jenž po přečtení tohoto deníčku spáchal sebevraždu, všecka svá dobrodružství z dovolené vám tu pěkně zveřejnit a na tomto místě bych ještě poděkovat cvičenému opičáku Radečkovi, který mi deníček přepsal z ruční podoby do této počítačové, jelikož v ruční podobě byste to po mně nepřečetli a já sám bych to přepsat nezvládl. Tak tedy díky a vzhůru na to!


Den 0, Úterý

Můj deníčku! Chvěje se mi ručička, když píši tyhle první řádky a již teď cítím, že to co bude následovat bude vskutku neobvyklé. Dneska je den, kdy bych se měl chystat a balit. Bohužel mi do toho však vlezla drobná nepříjemnost. Strýčkovi Jiřímu se polámal traktor s pluhem a on řka, že většího vola nenajde, zavolal mě na práci. Musel jsem tedy ručně poorat tříhektarové pole, což pro mě samo byla brnkačka, jelikož jsem skutečně silný a takovéto věci mám na dením pořádku, ale bohužel mi to zabralo nějakou chvíli a snad právě proto jsem neměl mnoho času se finálně nachystat. Nu což. Sebral jsem svůj kartáček na zuby, sousedovi pastu, strýčkovi peníze a svému nevlastnímu dvojčeti pas a byl jsem jakž takž připraven na cestu i let. Slepice na našem dvorku šly ten den již spát a tak jsem šel i já.


Pozn. Autora: Všechny osoby i místa jsou smyšlená a jako taková tedy nemají reálný podklad a proto jakákoliv podobnost je záměr a úmysl, který není omylem, ale přesnou kopií toho, jak to má být a pokud se v nějaké situaci poznáte, pak vězte, že jste to právě vy v té nejhorší možné podobě, jak jsem vás mohl vylíčit!
-ZPĚT-