DANA
Fotka - Dana

Na táboře získala přezdívku Deenah, kterou ráda používá i mimo tábor. Profesí je učitelka tělocviku a českého jazyka, deformace z povolání však naštěstí ještě nepřekročila únosnou mez. :) Miluje tanec, a tak má tendence pořád někoho tahat na parket, což jí však nejlépe vychází pouze u Martiny. Má ráda červenou barvu a volejbal, hraje na kytaru. Dokáže být pěkně tvrdohlavá a přít se o maličkosti, stejně tak však dokáže projevit velkorysost a má uznání pro díla a hodnoty jiných. Je docela užvaněná, takže občas druhé ani nepustí ke slovu, a čím víc vypije vína, tím je hlasitější.. ;) Většinou plánuje výlety a to velice zodpovědně, takže my ostatní se nikdy nebojíme neúspěchu a píše deník, ve kterém zážitky z výletů zaznamenává. Má ráda bílé víno nebo zlaťáky.

   Aktualizace Srpen 2008:
V létě se s Tomem rozhodli, že už bylo dost nezávazného mladického skotačení a že nebudou bránit možnosti početí jejich prvního potomka. V zimě se nečekaně zadařilo, a tak v nejbližší době přijde na svět první oficiální banďátko naší party.
Nick, přezdívka, alias: Deenah
Výška: 168,7 cm +/- 2mm
Znamení zrodu: Lvice
Barva očí: Zelenomodrá
Barva vlasu: Nepravá blondýnka :)
Povolání: Krotitelka divé zvěře v ústavu zvaném škola
Oblíbená barva: Červená
Oblíbené pití: Víno, zlato, jahoda, piňa-colada, krvesaj
Oblíbené jídlo: Vše, co Tom uvaří, nejradši sladké – nákypy, žemlovka, lívance, dál taky domácí salámovky a pizza.
Oblíbená hudba (či žánr): Vše snesu mimo metalu a Morčat na útěku, nej je asi pop a folk.
Oblíbená skupina: Z českých Čechomor, Hop trop, Nohavica, Kryl, Aneta Langerová, z cizích Ruslana, Loona, jinak vše, co je trochu melodické a taneční :)
Oblíbený film (či žánr): Historické filmy, kvalitní české filmy, občas i fantasy, komedie, v poslední době se mi moc líbil -Román pro ženy-.
Políbený herec/herečka: Bohužel políbený žádný :) Jinak oblíbený jak kdy, záleží na tom, co zrovna jde v kině. Třeba Tom Hanks, Jean Reno, z hereček mám ráda Sandru Bulock a Julii Roberts. Českých je celá řada...
Oblíbená kniha (či žánr, popř. autor): Historické romány, společenské, autor – Michal Viewegh, Wilbur Smith, Jackie Collinsová, Ludmila Vaňková, ale ráda si přečtu cokoliv.
Oblíbený předmět: Ehm, červený polštářek na spaní :)
Oblíbené zvíře: Kočka (když jich zrovna není všech osm v kuchyni a nesápou se mi na jídlo nebo nečůrají na podlahu).
Oblíbený způsob relaxace: Vana, jinak pod peřinou s dobrou knížkou nebo kdekoliv s přáteli.
Zájmy, hobby, oblíbené, ostatní: Kytara, tanec, četba, turistika a ...jiné...:)
Nesnáší: Rajčata, ranní vstávání, aroganci, neupřímnost, svíčkovou, bolest zubu...a spoustu jiných věcí.
Má ráda: Rodinu, přátele, spánek, počítač, společnost, sušené banány, prázdniny ... a spoustu jiných věcí
Bez čeho si neumíš svůj život představit? Bez přátel, rodiny
Co na ostatních lidech nesnášíš? Neupřímnost, aroganci, podlézavost, přehnané sebevědomí, faleš
Co na ostatních lidech máš ráda (ev. obdivuješ)? Upřímnost, schopnost dokázat v životě něco, na co může být člověk hrdý, vstřícnost a pochopení, schopnost tolerance
Čeho se nejvíc bojíš, nebo co tě dovede fakt vyděsit? Mám strach z výšek, nemusím pavouky a jinou podobnou havěť. Taky se bojím samoty.
Co ti nejvíc vadí na současným světě? Na současným světě mi nevadí nic tak závažnýho, co bych musela zdůraznit. Snad jen násilí, války, trápení zvířat nebo dětí, lidské předsudky...a podobné známé věci. Taky mi vadí, že už ve středu nemají u Ferdy tvarohovýho míšu, přestože jej vozí v úterý. :)
Máš schopnost změnit jedinou věc (jakoukoliv) na světě, co to bude? Tak tohle je těžký. Asi bych uzdravila všechny nevyléčitelně nemocné děti na světě, ale našlo by se toho víc.
Kdybys mohla, s kým by sis ráda popovídala? Kdybych si mohla popovídat s někým slavným, byl by to asi někdo z minulosti, třeba Kateřina z Vartemberka, moje oblíbená postava z dob přemyslovců. Taky by mě lákalo poznat, třeba Kleopatru nebo Marii Terezii. Každopádně by to byla žena.
Kdybys nebyla tím, čím jsi, chtěla by ses stát čímpak? Kdybych neučila, asi bych se chtěla stát nějakou průvodkyní, abych mohla cestovat po světě a poznávat cizí kraje, ale to by asi chtěl každý. Taky bych mohla být profesionální tanečnicí nebo multimilionářkou...:) :)
Co považuješ za svou největší neřest, či zlozvyk (o němž palčivě víš, teda)? Svou neřest? Jejda. To bych tady raději nerozebírala... :)
Jaká je tvá představa ideální dovolené? No, to je taky těžký. Každá dovolená s lidmi, které mám ráda, je pro mě ta vysněná. Aktivní odpočinek, pohoda, legrace a tak, je pro mě důležitější než přepych. Jinak má vysněná dovolená je už nějakou dobu poznávačka v Řecku, Athény, Delfy, Kláštery Meteora a podobně...prostě řecké památky. To mě fakt láká.
Které tři věci by sis vzala sebou na pustý ostrov? Záleželo by na charakteru ostrova. Pokud by tam bylo dostatek vody a jídla, abych neumřela hlady, vzala bych si s sebou: partnera, abych nebyla sama, krém na opalování a šampaňské :)
Jaká byla tvá první zkušenost s alkoholem? (možno se rozepsat v pikantní historky) ;) První zkušenost s alkoholem? Já přece nepiju...:) Tak jo: To už je dávno. V sedmé třídě jsme si s kamarádkama lízly u jedné z nich doma fernetu, a pak jsme dělaly opilé, i když ve skutečnosti jsme nic nevypily. První opravdová zkušenost byla asi v patnácti, kdy jsme se na orienťáckém soustředění s kamarádkou opily ze slivovice. Pak jsme dělaly andělíčky do sněhu a mlátily hlavou do stodoly. Taky jsem se pokoušela hrát pinec a divila se, že to nejde a že je ten míček nějakej rychlej. Od té doby slivovici nepiju. :) ale pinec hraju dál. :)
Jaký byl tvůj největší (ba životní) úspěch? Dokončení vysoké školy, získání řidičáku (to bylo snad horší než ta vysoká..:)
Jaký byl tvůj největší (ba životní) trapas? Trapas? Mně se stávají drobný trapasy skoro pořád a dětičky ve škole si to umějí vychutnávat docela slušně..:) Největší trapas jsem zažila v první třídě, ale nic neprozradím.. :) Trapas byla třeba jedna z mých prvních cest do práce po získání řidičáku. Jela jsem ke škole a kráčely tam osmačky, které mi začaly mávat...já jim blahosklonně pokynula a ještě se za nimi ohlédla. Když jsem se otočila zpět, mířila jsem přímo do zídky. Naštěstí jsem to na poslední chvíli otočila, ale ty holky si o tom vyprávějí dodnes, jak málem Procházková napálila do zdi autem...:)
Oblíbená hláška: Já ti to někdy vysvětlím, až budeš starší. :)
Zlozvyky: Na nic jsem si nevzpomněla. Ale to neznamená, že je nemám. :)
Motto: Naděje umírá poslední.


-ZPĚT-