Z kapitánova lodního zápisníčku


.: Z kapitánova lodního zápisníčku

< Novější -   Zobrazena stránka 4 z 33   - Starší >
1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 ... Nestarší

20.3.2012 - Začalo jaro
Kapitánův notýsek, pozemské datum 20.3.2012, 6:14 SEČ, rok 4710 - rok Draka. Začalo jaro. Zase. Hurá!
Tedy technicky vzato první jarní den je nazývaný i jarní rovnodennost. Prakticky pak v naší zeměpisné šířce nastala rovnodennost již 18.3.2012 ten den vyšlo slunce v 6:02 a zapadlo v 18:03, takže den trval 12 hodin a 1 minutu, noc 11 hodin a 59minut. Tak, zase jste o něco chytřejší a zase máte co zapomenout. Hezký den pozemšťané!

21.2.2012 - Přidány nové fotečky #
Tak jsem se konečně dokopal k tomu, abych vystavil fotečky z proběhlé zimní dovolené. Možno tedy pomrkat, jak to vypadá na horách, kde je sníh a kde mají zimu. 8)

23.1.2012 - Nový rok!! :)))
Je to tady, je to tu! Právě nám začal rok draka, dle čínského kalendáře rok 4710. Zase důvod k oslavám! :g

22.12.2011 - Začala zima a jsou tu Vánoce!
Je to tak. Dnes v 6:29 SEČ dle astronomů slunce vstoupilo do znamení kozoroha a to pro nás (s)prosté lidi znamená, že začala zima.
Rok se sešel s rokem a když se zaposloucháme, uslyšíme, že na dveře někdo klepe. A krom bezdomovců Bedřicha a Jaromíra jsou to i všemi kýženě vyhlížené Vánoce. Pohanské to třídenní svátky oslavující, že od tohoto okamžiku bude slunce jen a pouze sílit a poskytovat nám tolik chybějící teplo a světlo. Jelikož doba před Vánoci samotnými bývá nemálo hektická a rozhodně se nedá mluvit o nějaké pohodě, či klidu, doufám, že až nastanou ty pravé Vánoce, bude již ve vašich srdcích jen uvolňující klid a pouze příjemné pocity jako radost a štěstí. A samozřejmě ani letos vám k této pohodě nenabídnu nic menšího, než mnou stále tolik oblíbený song Václava Koubka - Vánoce.
Hezké Vánoce! :r

31.10.2011 - Přidány nové fotečky z výlovu #
10.10.2011 - Proběhl update galérky #
9.10.2011 - Nové fotečky #
Tak jsem se konečně donutil a ve volných chvílích okomentoval celkem 794 foteček. Já vím, že je to strašně moc, ale jelikož ke spoustě fotek bylo co povídat a k ten zbytek zase byl tak výmluvný sám o sobě, nepovedlo se mi to zmenšit... A to prosím pěkně původně těch foteček bylo přes 1600. Nutno totiž uznat, že jsme se co do focení s Danou výtečně doplňovali, ale fikaně jsem vše rozdělil do pěti alb, takže když budete mít náladu, chuť a čas, můžete postupně vše s komentáři zkouknout. Přeji příjemné prohlížení v (nejen) tento výjimečný den.
(Jelikož počasí nepřálo a pozorování Drakonid se letos nekonalo, další šance přijde v roce 2050... někteří z vás to jistě rádi zdokumentují)

24.9.2011 - Tak nám začal podzim
V pátek přesně v 11:04 se slunce vydalo osvětlovat svět k obratníku kozoroha a znamenalo to, že včera byla podzimní rovnodennost. Teda ve skutečnosti rovnodennost nastane až 27.9.2011, kdy tady na brněnsku vyjde slunce v 6:40 a zapadne v 18:50, což je nejblíž pojmu „rovnodennost“, ale kalendářně nastala včera. A taky si to možná už pamatuju úplně špatně. ;)
Podstatný fakt je, že máme podzim a začalo tak nejkratší a současně nejhezčí období v celým roce. Máme tedy důvod slavit a já doufám, že tyto řádky... pokud čtete, čtete právě se skleničkou v ruce, pozdvihávaje ji k oslavě podzimního času.
Změnil se design stránek, ale všichni si dobře všimli, že „tohle už tu sakra bylo“. Jo, bylo a je. Nenaděláme nic. Můžeme o tym diskutovat, můžeme se o tym přít, ale to je tak všecko, co s tím naděláme. 8)
A jinak jsem si uvědomil, že to, že sem nikdo moc nechodí není důsledkem vaší lenosti, ale důsledkem mojí lenosti. Dělám to tu málo atraktivní a je logické, že konzumní člověk chce vidět vývoj, chce vidět změny. Nebojte, zapracuju na sobě a a zase to tu udělám útulné a hezké. Přeji krásný, pohodový a ničím nerušený (pravděpodobně) nedělní den! 8)

6.8.2011 - Reklamní vsuvka #
Komerčně nekomerční vsuvka říká, že právě v tuto chvíli, tedy v 8:08:19 - 6.8.2011 se na stránky připomínače zaregistroval stý uživatel. Jdeme tedy slavit!! :g

23.7.2011 - Nové fotešky #
Bezva lidi, skvělá společnost, prima nálada, dobré jídlo i pití, přesně tak vidíme všichni oslavu včerejší, oslavu Dany. Zřete fotečky! ;)

17.7.2011 - Nové fotešky #
Spousta jídla, spousta pití, spousta krásných a vtipných okamžiků, přesně taková byla Vlaďčina oslava. Tedy zřete fotečky pořízené. ;)

30.6.2011 - Úpravy v rozpisu
21.6.2011 - Začalo léto
21.6.2011 v 19:16 (SELČ) slunce vstoupilo do obratníku raka, dosáhlo nejsevernější polohu na planetě a my tak prožili (prožíváme) nejdelší den v roce a proto nechť léto započne a dolehne na všechny jenom pozitivně! :]

13.6.2011 - Nové fotečky přidány #
1.5.2011 - Nové fotešky #
Tak tu máte k dispozici nové fotečky ze včerejší akce. Nejdřív jsem to chtěl zredukovat na pár fotek, ale na druhou stranu jsem si řek, že vzhledem k počtu dětí a zúčastněných se jistě najde dost lidí, kteří si tam to svoje dítko budou chtít najít, tak jsem to zredukoval jen na nejmenší možný počet s ohledem na zachování různorodosti a situací. Tak snad se to bude líbit.

28.4.2011 - Výročí
Yup, dneska je tomu šest let co máme tady tuhle ty stránky. Tak na zdraví všem věrným vlezlíkům. :g

21.3.2011 - Začalo jaro!
Ano, jest tomu tak. Dnes v 0:21 ráno začalo Jaro. A jelikož jaro tu znamená změnu designu, tak se nám to tu změnilo. A ano, zatím je to staro-nový vzhled z jara loňského, leč třeba se zadaří a bude zase po dlouhé době tu tkvět se něco novějšího. Oslavujte jaro! :!

20.3.2011
Kapitánův lodní zápisníček, mořské datum dva a půl neptuna a čtyři platýzi.
V pátek 18.3.2011 proběhla akce s krycím názvem Scooter. Atmosféra vynikající, těžko zachytitelná, a přesto jsem se o to pokusil pomocí asi třinácti fotek. Samonoha všecky k ničemu, tak snad aspoň jedna jediná trošku povedená. Nicméně mě napadla ještě jedna věc a to pořídit kousek videa. Nu, video je o poznání lepší v tom, že líp vystihuje atmosféru. Že zvuk je nepoužitelnej je vcelku pochopitelné s ohledem na úroveň hlasitosti tam.

V sobotu jsem mimo jiné navštívil akci v Březníku, akci nazvanou Josefská zábava. Vystoupily tam dvě kapely. Jednak kapela Bedňáci a druhak kapela Provokace. Dovolím si mini report:
všecky vás pozdravuje Vojta
Bedňáci in ekšn    Bedňáci   Zpěvák kapely Bedňáci   Kompletní Bedňáci
Lidé byli milí a přítulní,   muzikanti profesionální   a zcela oddáni hudbě.
Kapela Provokace Rock 1,   Provokace Rock 2   a Provokace Rock potřetí. Hráli dost dobře, mimochodem.

Abych nezapomněl, včera v noci, tj. z 19.3.2011 na 20.3.2011 došlo k tzv. lunárnímu perigeu, což je jev, kdy je měsíc v úplňku a navíc nejblíže Zemi. Laicky: Včera byl měsíc velké jak prase!

13.3.2011 - Nové fotešky #
6.3.2011 - Fotečky z Vrchlabí #
Kapitánův zápisníček, hvězdné datum svátek Miroslalův, 4709.
Jak někteří z vás tuší, jiní vědí, byl jsem s Tomem na výletě za lyžemi a to na tři noci do prima lokality podkrkonoší (za jejíž volbu velké díky Daně), konkrétně pak kousek od Vrchlabí. Jelikož jsme byli dva, není to dostatečný počet, aby se fotečky objevily v hlavní galérce. Nicméně, protože se ze mě stává paparazzo, myslím, že by byla docela škoda, kdybych si pořízené fotečky nechal jenom pro sebe. Proto mi snad nebudete míti za zlé, když se s nimi trošku pochlubím. Tedy tady jsou: Výlet za lyžemi do Vrchlabí.


< Novější -   Zobrazena stránka 4 z 33   - Starší >
1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 ... Nestarší
Hledej...

-ZPĚT-