Z kapitánova lodního zápisníčku


.: Z kapitánova lodního zápisníčku

< Novější -   Zobrazena stránka 3 z 33   - Starší >
1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 ... Nestarší

7.8.2013 - Přidány nové fotečky #
6.8.2013
Někteří z vás možná v posledních dvou/třech dnech zaznamenali nedostupnost těchto stránek. Bohužel jsem si toho všiml i já. Nejdřív mě napadl hackerskej útok, páč se mi nedařilo dostat vůbec nikam, ale nakonec se po několika hodinách nedostupnosti na stránkách poskytovatele objevil vykřičník s textem: „Velice se omlouváme všem našim klientům za neplánovaný výpadek služeb, který byl zapříčiněn závadou klimatizace na straně poskytovatele serverhousingu Master Internet. Na odstranění závady se intenzivně pracuje.“

I řekl jsem si, budiž, to se stát samozřejmě může. Četl jsem dál: „Důvodem výpadku jsou extrémní teploty a z toho vyplývající problémy na straně našeho poskytovatele serverhousingu. Rozhodně se nemusíte obávat ztráty dat na hostingu či ztráty pošty.“ Jistě, řekl jsem si, že firma, která poskytuje takový služby, na takový úrovni má pravidelný zálohy, není čeho se obávat....

Když však naběhly stránky, zaujalo mě, že zmizel z kvak-buku Danin komentář. Bylo mi divný, že by jej Dana mazala, ale nevěnoval jsem tomu pozornost. Když mě ale Martin upozornil na chybějící fotky v galérce, už mi to tak jednoznačný nepřišlo...
Takže naše ztráty jsou vcelku minimální. My tu přišli o jeden vzkaz na kvaku a 64 fotek v galerce... zajímalo by mě ovšem co na to řeknou vytíženější servery, kde se třeba i nacházely nějaká skutečně důležitá data... :|

Za zvláštní ovšem považuju, že jsme přišli o vše z databáze do cca. 28.7.2013, ale o fyzický soubory až do 22.7.2013? (btw: mezi těmi soubory o které jsme přišly byly i aktuálnější zálohy databáze - zálohuju takto z toho důvodu, že až do dneška jsem nevěřil, že je možné přijít výpadkem o nějaká data... nu což. Hezký den všem, končím vysvětlení i hlášení.8) )

27.7.2013 - Přidány nové fotečky #
Omlouvám se za týdenní zpoždění a navíc (opět, už po X-té) bez komentářů, ale jistě si to užijete i tak!

28.5.2013 - Lehce aktualizována sekce „O nás“ #
23.5.2013 - Proběhl update galérky #
6.5.2013 - Přidány nové fotečky #
17.4.2013 - Přidány nové fotečky #
2.4.2013 - Přidány nové fotečky #
25.3.2013 - Přidány nové fotečky #
Jelikož jsem se nedočkal žádných jiných fotek, které bych k těm svým mohl přidat, rozhodl jsem se pořízené fotečky z minulého víkendu konečně vystavit. Snad se budou aspoň trošku líbit.

28.2.2013 - Přidány nové fotečky #
Jářku, trvalo to. O tom není pochyb, ale nakonec se mi povedlo přesvědčit sám sebe, že bych ty fotečky konečně mohl vystavit. A tak voilá - možnost kochati se startuje právě teď!

10.2.2013 - Nový rok!
Vážení přátelé, konečně je to tu. Skončil starý rok draka, rok 4710 a začíná nám rok Hada, rok 4711. Možná se divíte, proč tu nebyla ani jedna zmínka o proběhlém konci roku dle gregoriánského kalendáře a proč tu najednou opěvuji nový rok dle kalendáře čínského. To máte tak; nejdříve jsem chtěl apelovat na duchovní hodnotu staré číny... a teď když tak koukám na jejich ekonomiku, přijde znalost čínského kalendáře, jejich tradic, čínského jazyka mluveného i psaného, jako ta největší investice do budoucna! A tak tedy Šťatný rok hada! 8)

24.12.2012 - Vánoce!
Rok utekl jako prase, jsou tu svátky a jsou tu zase! Konec světa nenastal, nakonec i ten sníh napadl... sice by byl veselejší pro děcka, kdyby při jeho dolování nemusely riskovat pořezané ruce od ledové krusty, ale - je bílo a to se počítá! 8)
Taky doufám, že i přes hektičnost naší společnosti, rok od roku gradující, si přeci jen najdete chvilku klidu a pohody a ta chvilka vydrží co nejdéle. A samozřejmě - co by to bylo za pohodu bez, již tradičního, oblíbeného songu Václava Koubka - Vánoce.
Hezké Vánoce! :r

21.12.2012 - Začala zima!
Je to tak. Dnes ve 12:11 SEČ slunce vstoupilo do znamení kozoroha a to pro nás znamená, že začala zima. Mimo jiné i jeden výpočet Májského kalendáře vychází k tomuto datu a ten říká, že končí období alautun, což je jakýsi Májský „superrok“, jenž trval 64tis. let. Bohužel konec světa nenastal a tak tu máme zimní vzhled před sebou dalších 64 tisíc let dle Májského kalendáře. Bohužel Májové byli poněkud schopnější a tak my tu nemáme nikoho, kdo by nový kalendář spočítal a tak si budeme muset vystačit s čínským a gregoriánským. Hezký den! :g

7.11.2012 - Přidány fotečky z oslavy narozenin #
7.11.2012 - Přidány fotečky z Vrkoče #
22.9.2012 - Začíná podzim!
Takže podle astronomických výpočtů a překvapivě (letos asi nově) i podle kalendáře, dnes začíná podzim.
Na tento den připadá i podzimní rovnodennost, ale ta pravá u nás na brnisku nastane až 25 a 26 září. 25 září bude den od východu do západu slunce dlouhý 12 hodin a 3minuty, o den později pak 11hodin a 58minut. Ale to jen tak na okraj. Podstatné je, že slunce dosáhlo obratníku raka a od této chvíle už může přijít podzim. :!

6.9.2012 - Přidány fotečky z Lubošovy oslavy #
1.9.2012 - Přidány fotky z Bulharska #
Uf, uf. Tak konečně jsem nějakých 846 fotek prošel, protřídil, promazal a vystavil. Nyní již tedy je k dispozici v naší galérce nové album s fotkama z bulharského Primorska, kde někteří z nás strávili vcelku příjemných 10 dní dovolené. Omlouvám se za tu dobu, kterou to trvalo a snad to vykompenzuje kvalita. Tedy vzhůru! :]

21.6.2012 - Začalo léto!
Dnes v 1:09 za rachotu blesků a proudů vody, začalo léto! Pro smrtelníky je ještě zajímavá informace, že slunce dosáhlo obratníka raka a to znamená, že dnes je nejkratší noc a nejdelší den. Jelikož jedinej detailista jsem já, nemá smysl tu psát nějaká čísla.
Teploty jsou ryze letní a tak se nám tu objevuje rozteklý vzhled tři roky starý. Já přeji všem krásný a pohodový den! :!

10.6.2012
Jelikož jsem se v pátek dozvěděl, že někteří zapomněli adresu galérky, kde jsou k vidění ne-bandový akce, připomínám právě tuna: http://mix.pepul.cz. 8)


< Novější -   Zobrazena stránka 3 z 33   - Starší >
1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 ... Nestarší
Hledej...

-ZPĚT-